Zamknij

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami od oszustów

20:40, 25.02.2020 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
PAP

ZUS podkreślił w komunikacie, że w ostatnich dniach niektórzy jego klienci otrzymali maile z informacją o błędnie opłaconych składkach lub o braku wpłat. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresów: [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] [email protected] ? przestrzega ZUS.

Przypomina jednocześnie, że "drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach" ? wskazano.

Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy mają konto na Platformie Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Wtedy jednak mail zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.

ZUS ostrzega, aby w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników, bo ma ona najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

W komunikacie Zakład zwraca się również z prośbą, aby w sytuacji, w której którykolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22-560-16-00 lub mailem: [email protected] (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ciekawyciekawy

0 0

"pegasus " nie może sobie poradzić z oszustami, wnuczkami i innymi groszowymi niedopłatami ? , ale chyba tak ma być, tylko komu na tym zależy ? i to jest zasadnicze pytanie 21:09, 25.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone